Eyüp Kültür Sanat Merkezi birbirinden güzel tiyatro oyunlarıyla çocukları eğlendirmeye devam ediyor. Merkeze bu hafta sonu “Dünyayı Düzelten Çocuk” adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

İnteraktif ve birbirinden neşeli şarkılarıyla çocukların beğenisini kazanan oyun kardeşliği, paylaşmayı, insan ve hayvan sevgisini, çevreye duyarlı olmayı, yalan söylememeyi öğütlüyor.

Oyunun küçük kahramanı Barış, akıllı, saygılı, gözlemci, meraklı, duyarlı, çalışkan biraz da hareketli bir çocuktur. Annesini ikna ederek masalsı bir diyar olan palyaçolar ülkesinde düzenlenen “Dünyayı Düzeltme Yarışması’na katılmaya karar verir ve elinde bir bohçayla yola koyulur. Yolda karşılaştığı eşek ve hırsızlar küçük kahraman Barış’tan çok şey öğrenir. Barış en sonunda yarışmaya yetişir fakat ondan eline paramparça bir dünya haritası verilip düzeltmesini isterler…

Yazarlığını ve yönetmenliğini Mehmet Karaosmanoğlu’nun yaptığı oyunda Özgenur Reyhan Güler, Damla Arslan, Gürkan Oruç ve Oya Kalaman performanslarıyla büyük ilgi topladı.