Eyüp Kültür Sanat Merkezi’nde çocuklar için düzenlenen tiyatro oyunları büyük beğeni topluyor. Merkez’de bu hafta sonu Eyüplü çocuklar, “Renkler Ülkesi” adlı tiyatro oyununu keyifle izledi.

İlknur Demir’in yazıp yönettiği Renkler Ülkesi çocuk tiyatrosu, ödevini yapmaya çalışan bir çocuğun masal dünyasına adım atışıyla yaşadığı olayları anlatıyor. Oyunda; “ödevi için hikaye okuması gereken Işıl, çok sıkılır ve ailesinden yardım ister. Işıl’ın hikayeyi okumadan özetini çıkarmak istediğini anlayan ablası ona bir kalem verir ve arkadaşları gelmeden ödevini bitirmesini ister. Hikayeyi okumaya başlayan Işıl, kalemini yatağının altına düşürür ve kalemini ararken kendisini Renkler Ülkesi’nde bulur. Işıl, burada tanıştığı Kırmızı kalem, Kurşunkalem, Silgi ve Suluboya’dan okuduğu hikayeyi anlatmalarını ister. Hikayeyi anlatmanın Işıl’a faydası olmayacağını düşünen kahramanlar, hikaye okumayı eğlenceli hale getirebilmek için hikayede yer alan eşek, kedi, köpek ve horozun başına gelenleri canlandırma yaparak anlatmaya başlar.

Begüm Hergüvenç, Burçak Yüksektepe, Esat Bağış, Murat Karakaş, Mehmet Bezgin’in oynadığı tiyatro oyununda, çocuklar sahneye çıkıp hayvan kostümleri giyerek bol bol eğlendiler