Eyüp Kültür Sanat Merkezi, 2016-2017 Kültür Sanat sezonunun açılması ile Hayali Sait Tiyatro Salonunda minik seyircilerini ağırlamaya başladı. Her cumartesi ve pazar günü saat 12:00'da birbirinden eğlenceli çocuk tiyatroları ile seyircilerini ağırlamayı planlayan merkezde, ilk tiyatro gösterimi çocuklar ve aileleri tarafından büyük ilgi gördü.

Eyüp Kültür Sanat Merkezinde bu cumartesi gösterimde olan Teknomen adlı çocuk tiyatrosu Eyüplü çocuklar ve aileleri tarafından çok beğenildi. Çocukların teknolojik aletler ile tanışma yaşlarının düştüğü ve gerçek anlamda ''çocuk oyuncağı'' olduğu, teknolojinin hayata getirdiği bir çok kolaylık ve yararın yanında çocuklarda bıraktığı psikolojik, zihinsel, algısal ve sosyal zararlarına dikkat çeken Teknomen oyunu bu konuda bir farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.

Ayrıca odağın hep insan ve paylaşım olduğu, çocukların birebir iletişimlerinin geliştiği ve daha özgür ortamlarda kendilerini ifade edebildikleri geleneksel oyunların yaşatılmasını da amaçlayan Teknomen oyunu Eyüplü aileler tarafından tam not aldı.