Eyüp Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen Bir Sevdadır İstanbul Konseri’nde Başkan Remzi Aydın, Eyüp Musiki Vakfı ile ilgili olarak, “Eyüp’ün değerlerini Eyüplülerle ve tüm İstanbullularla buluşturmak istiyoruz” dedi

Müziğe gönül veren Eyüplülerin katılımı ile Eyüp Kültür Sanat Merkezi (EKSM)’de gerçekleşen Bir Sevdadır İstanbul Konseri’nde, İstanbul’a olan sevdalarını şiirle anlatıp duygularını melodi ile bütünleştiren bestekârların şarkıları yer aldı.

Konserde, Eyüp Musiki Vakfı solistleri Sinem Sevindik, Rıfat Çalışkan, Gültekin Berber, Serap Yaşar ve Bestehan Görmüş birbirinden güzel İstanbul şarkılarını seslendirdi.

Konser sonunda bir konuşma yapan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Güzel ve kulağa hoş gelen konseri dinledik. Tabi ki biz Eyüp’ün değerlerini Eyüplülerle ve tüm İstanbullularla buluşturmak istiyoruz. Eyüp Musiki Vakfı gibi profesyonel düzeyde değerlerimiz var. Belediyemiz adına bu süreci devam ettireceğiz” dedi.

Başkanımız Aydın’a sonsuz teşekkürler

Eyüp Müsiki Vakfı Başkanı Nihat İncekara, “Bizlere bu imkanı verdiği için Belediye Başkanımız Remzi Aydın’a sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Vakfımızın kuruluşundan bu güne kadar gerçekleştirilen konserlerden farklı bir konserdi bu. Çünkü bizleri hep toplulukla görmeye alıştınız. Bu kez birbirinden müstesna solistlerimizle ayrı bir konuyu içeren konserle sizlerle birlikte olduk. Bu bizim için heyecan vericiydi. Tarihe damga vuran Eyüp Belediyesi’nin kültür etkinlikleri içinde ciddi bir programla yer almış olduk. İnşallah bu sınavı başarı ile geçtik. Sayın Başkanımız başarılı görürlerse biz de devam etmek isteriz. Bütün emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.