Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi’nde “Nuzül” adlı tiyatro oyunu beğeniyle izlendi. Necip Fazıl Kısakürek’in anısına atfedilen oyun Anadolu’nun bir köyünde geçen hikaye’yi konu alıyor.

Anadolu’da bir köy; Aslı’ların köyü… İstanbul’da üniversite öğrenimi gören Aslı, sınıf arkadaşlarını yaz tatili için kendi köyüne getirir. Gençlerin tatil için konaklayacakları köy evinde, felçli, yatalak bir ihtiyar vardır: Aslı’nın dedesi… Gençler, onu görmekten ve onunla aynı evde kalmaktan pek hoşlanmasalar da, tatili başlamadan bitirmeyi göze alamazlar. Kendi aralarındaki anlaşmazlıklar ve sorunlarla uğraşırken görmeyi istemedikleri garip bir ihtiyar olan Aslı’nın dedesine ait olan kütüphane dikkatlerini çeker. Aslının dedesi sıkı bir Necip Fazıl hayranıdır. Köydeki doğal hayatın getirdiği sakinlik herkesi kendi iç dünyasıyla başbaşa bırakır. Aslı ve arkadaşları Necip Fazıl’ın fikir dünyasını okumaya başlamasıyla gelişen olaylar örgüsü onların yaşadıkları hayatı sorgulamaya başlamasına vesile olur. Gelişen olaylar örgüsü gençlere başka bir dünyanın kapısını açıyor.

Selim Gürselgil’in yazıp Şafak Tok’un yönettiği oyunda Toygun Ateş, Fatih Altun, Merve İpek Güzel, Ali Haydar Akgün ve Duygu Kum performanslarıyla göz doldurdu.