Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen ''Bir Eğitimci Olarak Peygamberimiz'' adlı Kutlu Doğum Özel Programı’na, Eyüplüler büyük ilgi gösterdi.

Yusuf Öcalan'ın sunduğu ''Bir Eğitimci Olarak Peygamberimiz'' başlıklı program, Kari Abdurrahman Sadien'in nefis Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşen programda, Peygamber Efendimiz'in ümmetin öğretmeni ve İslam kültürünün eğitimcisi olduğunu vurgulayan eğitimci ve yazar Yaşar Değirmenci ''Bir Eğitimci Olarak Peygamberimiz başlığı altında Peygamberimizin eğitimci yönü dile getirildiği için Eyüp Belediyesi’ne teşekkür ederim. Resulullah Efendimiz ben muallim olarak gönderildim buyuruyor. Resulullah Efendimizin eğitim tarafı bütün insanların nasıl hareket emesi gerektiğinin fiili bir halidir. ‘Doğrusu Allah Resulü sizler için Allah'a ve ahiret gününe umut besleyen ve Allah'ı devamlı zikreden, anlayan, hatırlayan, unutmayanlar için güzel bir örnektir.’ ayeti Peygamber Efendimiz hakkında unutulmaması gereken bir ayettir. '' şeklinde konuştu.

Programın sonlarına doğru Eyüp'te bulunan orta öğretim ve lise düzeyindeki okullardan seçilen öğrencilerin oluşturduğu Kaymakamlık Korosu tarafından hazırlanan konser, ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Konserde Peygamber Efendimiz için okunan şiir, beste ve yorumlar büyük ilgi gördü.