Eyüp Film Akademisi’nde sinema eğitimi alan öğrencilere ziyaret gerçekleştiren Başkan Aydın, “Eyüp ilçesinde gençlere yönelik her alanda hizmet vererek geleceğimize yatırım yapıyoruz” dedi

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın geçtiğimiz aylarda Rami Hasan Nail Canat Sanat Akademisi’nde eğitimleri başlayan Film Akademisi öğrencilerini ziyaret etti. Öğrencilerle aldıkları eğitim üzerine sohbet eden Başkan Aydın, onlara eğitimleri için her zaman destek vermeye devam edeceğini söyledi.

Ziyaret sırasında öğrencilerle birlikte derse katılan Başkan Remzi Aydın, “İnşallah bu güzel eğitimler sonunda hem Eyüp’ün niteliğine ve özelliğine uygun projeler üretilecek hem de o niteliğe uygun perspektiflerle sanatçılar yetişecek” dedi.

Türk Sinemasına katkı sağlayacak gençler yetişecek

Belediyeciliğin ayrıca insana yatırım yapmak olduğunu da ifade eden Başkan Aydın sözlerine şöyle devam etti; “İnsana yatırım yapmanın en önemli argümanlarından biri de tabi ki de sanat, kültür, eğitim. İşte burası bu anlamda bizim açılımlarımızın en önemli göstergelerinden bir tanesi. Burada sinema eğitimlerimiz, alanında gerçekten uzman arkadaşlarımızla, TRT ve Medya Ajansı ile iş birliği yaparak bir proje geliştirdik. Gençlerimiz burada sinema yönetmenliği, senaryo, film eleştirmenliği gibi değişik branşlarda eğitim alıyorlar. Dolayısıyla Türk Sinemasına, kültürüne, medeniyetine katkı sağlayacak insanlarımız yetişecektir diye ümit ediyoruz. O amaçla bu çalışmaları başlattık.”

Sinema eğitimini bir belediyenin üstlenmesi çok güzel

Eyüp Film Akademisi’nin çağa uygun bir hizmet olduğunu belirten senaryo eğitmeni Elif Eda Karagöz ise, ”Ben bir belediyenin böyle bir faaliyet yapmasını gerçekten çok faydalı buluyorum. Burada 40’tan fazla öğrenci var. Hepsi de yetenekli. Sinema zaten çağımızın en güçlü dili ve bunu bir şekilde gençlere profesyoneller tarafından aktarılması lazım. Herkesin ulaşma imkanı olmayabilir ve bir belediyenin bunu üstleniyor olması bence tam olarak çağa uygun bir hizmet. Burada hem senaryodan bahsediyoruz hem yönetmenlikten bahsediyoruz, kameranın dilinden bahsediyoruz, tekniklerden bahsediyoruz ve hep kendi alanında uzman insanların verdiği dersler bunlar” şeklinde konuştu.