Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, ilçedeki ziyaretlerini sürdürürken belediye birimlerini de ihmal etmiyor. Başkan Aydın bu hafta sonu Sertarikzade Kültür Merkezi’ni ziyaret ederek tambur kursu ile ilgili bilgi aldı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, özellikle hafta sonları Eyüp Belediyesi tarafından gerçekleştirilen sosyal ve kültürel etkinlikleri yakından takip ediyor. Zaman buldukça da yine Eyüp Belediyesi tarafından vatandaşlara ücretsiz olarak verilen el sanatları ve müzik kurslarına da katılarak hem eğitmenlerle hem de kursa katılan vatandaşlarla sohbet ediyor.

Başkan Aydın son olarak Eyüp Belediyesi Sertarikzade Kültür Merkezi’nde Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Özer Özel tarafından verilen tambur derslerine katıldı.

Özer Özel’den kurslar hakkında bilgi alan Başkan Aydın bir ara Özel’in ısrarını kıramayarak tamburu eline alıp çalmayı denedi. Tamburun bir Türk enstrümanı olduğunu anlatan Özer Özel, bu önemli müzik aletine yeterince ilgi gösterilmediğini ve tanınmadığını ifade etti. Başkan Aydın da geleneksel Türk sanatlarına verdikleri önemin altını çizerek, bu konuda vatandaşların bilgilendirilmesi ve bu enstrümanları öğrenmeleri için Eyüp Belediyesi olarak desteklerinin devam edeceğini söyledi.