Eyüp Caferpaşa Kültür ve Sanat Merkezi edebiyat söyleşileri ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Yeni bir okuma alışkanlığına çağıran Ali Ural, fark ederek okumanın kapılarını aralıyor. “Her iyi yazar her şeyden önce iyi bir okuyucudur.” cümlesi ile yola çıkılan edebiyat söyleşilerinde bu hafta yeni çıkan kitabı “Peygamber’in Aynaları” isimli kitabının tanıtımını yaptı.

Peygamber’in Aynaları kitabı, şiirsel bir dille ve objektif bir bakışla, hiçbir şekilde saygı ve hürmet anlayışından ayrılmayan bir çizgide, Peygamber Efendimizin arkadaşları ve yoldaşları Sahabeleri anlatan bir kitap. Ali Ural kitabının tanıtımını yaparken “ Sahabeler bizim düşsel varlıklarımız değil, hayatlarımızdaki rol modellerimiz olmalı. Kitabımda asla onlara olacak saygıyı yitirecek bir şey yazmadım. Böyle bir üsluptan kaçınmak gerekir. Bu metinlerde asıl amaçladığım Sahabelere saygının çoğalmasıdır. Gerçekçi bir algı ile abartılmamış bir kitap yazmaya çalıştım. Sahabeleri hayatlarımıza rol model yapabilmek bu kitabın en önemli amacıdır.” şeklinde konuştu.

Ayna döndü; o gümüş gölde belirdi bir bir suretler. Aynaları döndürdü kendine, yelken açtılar bir bir.

Dudakları kıpırdadıkça doldurdu rüzgâr göğsünü teknelerin. İsrafil’in suruyla yükseldi dalgalar göğe. Kopmadı kıyamet, hayır!

Bir kıyamet tatbikatı bütün zamanlar adına yeryüzünde.

Büyük ayna, yüzlerce ayna tarafından kuşatılmıştı.

Teslim almak için değil, teslim olmak için sarıldı etrafı.

Otuz üç sahabi, otuz üç ayna. Subhânallah diyerek açılıyor aynaların örtüsü…