Eyüplü Türk Müziği sanatçısı, Şair Abdullah Yüce, vefatının 21. yıl dönümünde Eyüp Kültür Merkezi'nde anıldı. Eyüp Belediyesi, Eyüp Musiki Vakfı ve Eyüp Dostları Vakfı'nın birlikte düzenlediği konsere vatandaşlar ve sanatseverler büyük ilgi gösterdi.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın'ı temsilen Başkan Yardımcılarından Ahmet Turan Koçer, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Eyüp Kültür İşleri Müdürü Davut Akgül'ün hazır bulunduğu konsere Abdullah Yüce'nin çocukları ve yakınları da katıldı. Eyüp'te doğan, yetişen ve bir döneme damgasını vuran Abdullah Yüce'nin zaman geçse de eskimeyen şarkıları kokteyl, fotoğraf sergisi, barkovizyon gösterisi ve plaket dağıtımından sonra Eyüp Sesleri Topluluğu tarafından seslendirildi. Konserde Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Koçer, Eyüp Musiki Vakfı Başkanı Nihat İncekara, Eyüp Dostları Vakfı Başkanı Faik Kökan, Abdullah Yüce'nin eşi Sevim Sezgin, kızı Sultan Yüce ve torunu Sabri Mustafa Sezgin birer konuşma gerçekleştirdi. Gecede Abdullah Yüce ailesinin ve Eyüp Belediyesi’nin hazırlamış olduğu plaketler dağıtılırken Abdullah Yüce’nin eşi Sevim Sezgin’in konuşmasında duygulu anlar yaşandı.

Radyo Alaturka Genel Yayın Yönetmeni Seçil Süslu'nun sunumuyla başlayan gece, Sinem Sevindik, Rıfat Çalışkan solistliğinde, Serap Yaşar ve Bülent İçli vokalistliğinde devam etti. Konserde Abdullah Yüce'nin "Bu Ne Sevgi Ah, Bu Ne Izdırap", “Söyle Bana Doktor", Hiç mi Gülmeyecek", “Erenler Çeşmesi” gibi sevilen 18 eseri seslendirildi.