Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda düzenlenen etkinliklerde Eyüplü çocuklarla bir araya gelerek mutluluklarını paylaştı. Eyüp Belediyesi'nin düzenlediği kutlamalarda çocuklar, sürpriz eğlenceler ve ikramlarla, 23 Nisan'ı doyasıya yaşadılar. Başkan Aydın festivalde; “Bu sene farklı bir 23 Nisan kutlayalım dedik. İnşaallah bu anlayışla gelecek senelerde de devam edeceğiz. Hep beraber daha güzel nice 23 Nisanlar, bayramlar kutlayacağız” dedi.

Eyüp Belediyesi Çocuk Sanat Festivali ikinci gününde eğlenceli etkinliklerle devam ederken 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Eyüp Kültür Sanat Merkezi Tiyatro Salonu'nda bir de tören düzenlendi. Törene Başkan Remzi Aydın ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü, Eyüp Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Selahattin Temiz, çok sayıda öğrenci ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende öğrenciler folklor gösterileri yaptı, şiirler okudu, kendi hazırladıkları oyunları sahnelediler. Öğrenciler hazırladıkları gösterilerle salondakilerin büyük beğenisini kazanırken uzun süre alkışlandılar.

Törenin ardından Başkan Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Öğütçü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Temiz, Çocuk Sanat Festivali'nin düzenlendiği Haliç Etkinlik Alanı'na geçtiler.

“HEP BERABER DAHA NİCE BAYRAMLAR KUTLAYACAĞIZ”

Başkan Remzi Aydın festivalde yaptığı konuşmada, kutlamalarda emeği geçen tüm öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür ederek; “Bu sene farklı bir 23 Nisan kutlayalım dedik. Kutlamamızı yeni bir anlayışla, yeni bir konseptle yaptık. Güzel olduğunu, bizlerin de beğendiğini görüyorum. İnşaallah bu anlayışla gelecek senelerde de devam edeceğiz. Hep beraber daha güzel nice 23 Nisanlar, bayramlar kutlayacağız” dedi.

Alanda eğlence dün olduğu gibi bu gün de tüm hızıyla, tüm çoşkusuyla devam etti. Minikler etkinlik alanını yine sabah saatlerinden itibaren doldurmaya başladılar. Aralıksız devam eden Volkan abi ve kukla gösterisi gibi sahne gösterileri ile sanat, akıl ve strateji oyunları, müzik, perküsyon ve ritm atölyelerinin etkinlikleri alanda bulunan çocukların mutluluklarına mutluluk kattı. Canım Kardeşim gibi sürpriz gösterilerde ise çocuklar her gün televizyonlardan izlediği çizgi kahramanları canlı olarak izleme imkanı buldu.

Festivalde, öğrencilerden oluşan Eyüp Kaymakamlığı Gönülden Gönüle Müzik Topluluğu da sahne alarak birbirinden güzel şarkılar seslendirdiler.

Alanda ayrıca çocuklar için palyaço gösterisi, yüz boyama, sucuk balon, jonglör gösterisi, ip ve çuval yarışları, şişme oyun parkurları ve karikatür çizimleri de gerçekleştirildi.

KİTAP FUARI 28 NİSAN'A KADAR DEVAM EDİYOR

Eyüp Kültür Sanat Merkezi'nin büyük salonunda 18 Nisan'da açılan Çocuk ve Gençlik Kitap Fuarı da devam ediyor. Fuar 28 Nisan tarihine kadar kitapseverlerin ziyaretine açık olacak. Fuarda düzenlenen imza günlerinde çocuklar yazarlarla bir araya gelecek.